Ripple, XRP Teknolojisini Kullanan İşletmeleri Desteklemek İçin Bir Girişim Başlattı

Ripple ve XRP defterini kullanan girişimcilere, yatırımlar ve hibeler sağlayacak Xpring adında yeni bir girişim başlattı. 14 Mayıs tarihinde Ripple kendi blog’larında duyurdu.

Facebook Geliştirici Ağı’nın eski müdürü Ethan Beard, hem Xpring’de hem de Ripple’ın geliştirici programında Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Beard, açıklamasında şöyle dedi.

 

“… XRP – hız, ölçeklenebilirlik ve gerçek dünyada kullanılabilirliği ile birlikte – girişimcilerin iş kurması için harika bir araç”

Ripple, Xpring’in sermayesini sağlamasına rağmen, Xpring’in ortakları, kuruluşu, Ripple’dan ayrı gibi hareket ederler. Bazı durumlarda Xpring, destekledikleri şirketlerde yönetim kurulu koltuğu ya da mülkiyet hisselerini alabilecektir.

Geçtiğimiz hafta, Ripple’ın xRapid platformunda yer alan finans kurumları, hem işlem hızlarının geliştiğini hem de yüzde 40-70 tasarruf sağladıklarını bildirdi. Nisan ayında, Ripple Vakfı’nın baş pazar stratejisti Corey Johnson, XRP’nin bir menkul değer olmadığını söyledi. Johnson, XRP’nin kripto para borsası Coinbase’e eklenmemesine dair spekülasyonları gidermek amaçlı nedeninin statüsü hakkındaki sorular olduğunu belirtti.

Mayıs ayının başlarında, tescil edilmemiş menkul kıymet olması iddiası ile bir XRP yatırımcısının açtığı toplu davada Ripple’ın adı geçti.

 

Kaynak: