BlockShow Europe 2018’e Göre İsviçre Blok Zincir Şirketleri İçin Bir Numara

Blok zincir konferansı BlockShow Europe 2018 tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, İsviçre, blok zinciri şirketi kurmak için Avrupa ülkeleri arasında birinci sırada yer alıyor.

Blok zincir şirketi kurmak için en iyi ülkeler listesinde, Cebelitarık ve Malta sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada İsviçre’yi takip ediyor. 48 Avrupa ülkesinin değerlendirildiği araştırmanın sonuçları, ICO yönetmelikleri, kripto ile ilgili ödeme hizmeti düzenlemeleri ve kripto vergilendirme gibi alanların incelenmesi ile oluşturuldu

İsviçre, Zug şehrinde açılan sanal para merkezi Crypto Valley ve kripto yatırımcıları için vergi cenneti olması sebebi ile kripto dostu ülke olarak biliniyor. Cebelitarık ise Cebelitarık Blok Zincir Borsası’nı daha açmadan 200 ICO’yu kendisine çekmiş durumda ve Malta da Binance ve OKEx gibi borsaları kucaklayarak blok zincir adası unvanı kazanmıştı.

BlockShow ayrıca, kullanıcıların Blok zincir tabanlı uygulama Polys üzerinde, kullanıcıların AB blok zincirindeki lider kadınlara ve şirketlere oy vermelerine olanak tanıyan bir anket yayınladı. Anketin kazananları, bu ayın sonundaki Berlin’de düzenlenen BlockShow konferansında açıklanacak.

Avrupa Komisyonu Şubat ayının başında, blok zincir etrafında dönen ekonomiyi birleştirmek amaçlı, AB Blok Zincir Gözlemevi ve Forumu’nu kurmuştu.

 

 

Kaynak: