Facebook, Kripto Dünyasına Bütün Gücü İle Girmenin Planında

Facebook, kripto çevrelerinde, ICO reklamlarını yasaklamasıyla bilinebilir, ancak Facebook’a ait bir kripto para birimi düşündüğünüzden daha çabuk gelebilir.

Sızıntı Bilgi’ye Göre

Facebook, milyarlarca kullanıcısına, elektronik ödeme yapabilmeleri için kendi kripto para birimini oluşturmayı ciddi bir şekilde düşünüyor olabilir. Konu ile bağlantılı Facebook sözcüsü Cheddar’a konuşmuş.

Facebook genel olarak yol haritasını paylaşmak konusunda utangaç olmayan bir firma ancak blok zincir teknolojisi ile ilgili hiçbir bilgi sunumlarında ortaya çıkmadı. Bunun yerine, şirket, görünüşe göre kripto paralar ile ilgili gelecekteki planlarına ilişkin kartlarını kapalı tutuyor.

Şirket İçi Mesajlaşmada Ortaya Çıkan Bilgi

Facebook sözcüsünün aktardığına göre, şirket içi atılan bir bilgilendirme mesajında bu kripto paradan detaya girilmeden bahsedilmiş ve sözcü açıklamış

Diğer birçok şirket gibi Facebook da blok zincir teknolojisinin gücünü faydalarını kullanmanın yollarını araştırıyor. Bu yeni küçük takım da birçok farklı uygulamayı keşfedecek. Daha fazla paylaşacak bir şeyimiz yok.

Bir kaynağın söylediğine göre Facebook hali hazırda olan kripto para ve blok zincir teknolojilerini kullanmak yeri kendisine ait uygulamalar üretmek niyetinde. Ödeme işlemlerine ek olarak, blok zincir teknolojisi şirkete kimlik doğrulama ve veri şifreleme konusunda da yardımcı olabilir.

 

Kaynak: