KODAKOne: Görüntü Telif Hakları Yönetimi Platformu Geliştiriliyor

Reuters’in 10 Mayıs tarihli haberine göre, Kodak tarafından lisanslı blok zincir tabanlı görüntü hakları koruma platform geliştiricisi olan Wenn Digital, perşembe günü yaptığı açıklamada, hem kamuya açık hem de özel kombine bir para arzında 50 milyon dolar toplamayı planlıyorlar.

Wenn Digital, blok zincir aracılığıyla kayıtlı fotoğrafları ve bu fotolara ait telif haklarını korumak için tasarladığı KODAKOne adlı ile güvenli bir görüntü koruması, telif kazanma ve dağıtım platformu geliştirdi. Kodak’ın, Wenn Digital’in küçük bir hissesine sahip olduğu bildirildi.

Wenn’ın parası olan KODAKCoin’in halka arzı 21 Mayıs’ta başlayacak. Başlangıçta arz Ocak ayı için planlandı, ancak potansiyel yatırımcıların durumunu değerlendirmesi için arz ertelendi.

KODAKOne’ın yöneticisi ve kurucusu olan Cam Chell, KODAKOne’un para arzının Simple Agreement for Future Tokens (SAFT) adlı bir araç kullanarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na tescil edileceğini belirtti. Bir SAFT teklifinde, blok zincir platformu piyasaya sürüldüğünde para da sürülür. Chell’e göre arz bu senenin ilerleyen vakitlerinde gerçekleşecek.

Wenn Digital, akredite olmuş yatırımcılara SAFT arzının ön satışına başlamış durumda ve yaklaşık olarak 10 milyon dolar biriktirildiği bildirmiştir. Chell, Reuters’e, talebin, geliştirilmek için gereken 20 milyon dolarlık sermaye ihtiyacından daha büyük olduğunu söyledi ve ekledi:

“Bence 50 milyon dolar bizim için iyi bir seviye.”

 

 

Kaynak: