Trump’ın Eski Baş Ekonomi Danışmanı Gary Cohn: Küresel Bir Kripto Para Olacak Ama Bu Bitcoin Değil

CNBC’nin 8 Mayıs tarihli haberine göre, eski Goldman Sachs yöneticisi ve ABD Başkanı Donald Trump’ın eski baş ekonomi danışmanı Gary Cohn, gelecekte küresel bir kripto para birimi olacağına inanıyor, ancak bu kripto para Bitcoin’den daha kolay anlaşılır bir tanesi olacak.

Cohn, CNBC’ye “bir noktada dünyanın anlayabileceği küresel bir kripto para birimi olacağını ve bunun madencilik maliyetlerine veya elektrik maliyetine veya bunun gibi şeylerle nitelendirilmeyeceğini” düşündüğünü söyledi.

Geçen yılın Ekim ayında, Bitcoin’in tahmini günlük 6,7 milyon dolar değerinde 56 milyon kWh (kiloWatt.saat) elektrik harcıyordu.

Cohn, büyük bir Bitcoin inananı olmadığını ama blok zincir teknolojisine inandığını açıkladı. Geleceğin parasının arkasında muhtemelen bir blok zincir teknolojisi olacağını” söyledi ve geleceğin parasının özelliklerinden bahsetti.

Nasıl yaratıldığı, nasıl el değiştirdiği ve insanların bunu nasıl kullanabileceği çok daha kolay anlaşılır olacaktır.

Goldman Sachs’ın kripto ticaret masası açma niyet ile çeşitli Bitcoin kontratları sunması hakkında sorulan soruya, “onlar hisse sahiplerinin çıkarlarını nasıl en iyi şekilde değerlendiririz diye düşünmeliler” dedi Cohn ve Goldman Sachs’de herhangi bir yatırımı olmadığını da belirtti.

Cohn, Bloomberg’e bugün yaptığı açıklamada, Mart ayında Trump yönetiminden ayrılmasının ardından dijital dünyada düzenlemelere uygun bir bankayı yürütmeyi planladığını belirtti.

Bir şirket için bir fikrim var […] Bankacılık dünyasından bildiğim bilgilerle oyuna girmek ilginç bir konsept olur.

Nisan ayında, eski Goldman Sachs yöneticisi Mike Novogratz’ın kurucusu olduğu ve yürüttüğü kripto para ticaret bankasının, yakın zamanda Goldman Sachs’dan ayrılan bir yöneticiyi, COO olarak işe aldığı haber edildi.

 

 

Kaynak: