New York Stock Exchange’da Kapılarını Kripto Dünyaya Açma İsteğinde

New York Times’ın 7 Mayıs tarihli haberine göre, New York Stock Exchange’in (NYSE) sahibi, müşterilerin, Bitcoin’i satın almasına ve elinde bulundurmasına izin vermek için direttiğini belirtti. Bu olayla, bir hafta içinde kriptoya kapılarını açan ikin Wall Street devi olmuş olacak.

New York Times’ın bildirdiği, dört anonim kaynak arasında geçen e-postalar ve belgeler göre NYSE’nin sahibi Intercontinental Exchange (ICE), en nihayetinde kripto paraya sahip olan müşterilerine ticaret sözleşmesi sunmayı planlıyor.

İlerleme devam ederse, ICE ve Goldman, giderek büyüyen kripto-para birimi ile uğraşan geleneksel finans işletmeleri arasına katılacak. İçinde NASDAQ’ın da bulunduğu yeni bazı oyuncular ileride kripto para ticareti platformaları açabileceklerini duyurdular.

Bu durum, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’in bu haftaki fare zehri benzetmesinde olduğu gibi manşetlere çıkan endüstri yorumcularının perspektifleri ile çelişiyor.

Bu arada emekli Bill Gates, dün CNBC’ye Bitcoin için büyük bir şaklaban aktivitesi minvalindeki söylemleri sonrası aktif firmaların girişken davranışları ilginç tezatlıklar oluşturuyor.

Siz bu tezatlığın neresindesiniz?

 

 

Kaynak: