Microsoft’tan Azure Blokchain Workbench

Microsoft pazartesi günü Azure Blockchain Workbench isminde geliştiriciler için dağınık defter teknolojisi ile çalışan yeni bir araç seti yayınladı.

Azure Blockchain Workbench, açıklamalara göre, bir blok zincir uygulaması için baştan sona yapı iskelesi sağlıyor. Ve sadece birkaç basit tıklama ile” kurulabilir. Daha basit bir ifadeyle, Microsoft, şirketlerin ve onların geliştirici ekiplerinin Azure tabanlı blok zincirlere uygulamalar oluşturabilecekleri bu yöntemi yaygınlaştırmaya çalışıyor.

 

 

Azure genel müdürü Matthew Kerner, pazartesi günü yayınladığı bir blog gönderisinde,

Bugün, uygulama geliştirme sürelerini aylardan günlere azaltabilen yeni bir uygulama olan Azure Blockchain Workbench’in genel önizleme sürümünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Kerner ekledi:

Workbench, altyapı kurulumunu otomatikleştirerek, müşterilerin hızlı bir şekilde işe başlamasını sağlıyor. Böylece geliştiriciler uygulama mantığına odaklanabilir ve işletme sahipleri de kullanım şekillerini tanımlama ve onaylama üzerinde odaklanabilir.

Microsoft’un bildirdiğine göre, İsrail Bankası Hapoalim, gıda üreticisi Nestle ve “quote-to-cash” yazılım üreticisi Apttus benzeri, firmanın şu anki ortakları workbench’in avantajlarından yararlanmaya başladı.

Firma, Hyperledger, Birleşmiş Milletler, araştırma birliği R3 ve Cornell Üniversitesi Blok Zincir Araştırma Gurubu gibi oluşumlarla blok zincir teknolojisinin farklı alanları üzerine çalışıyorlar.

 

Kaynak: