Güney Kore Yeni FSS Yöneticisi: İyi Düzenlemeler, Finansal Güveni Getirir

Yeni atanmış olan Güney Kore Finansal Süpervizör Servisleri (FSS) yöneticisi 6 Mayıs tarihindeki bir basın konferansında kripto paraların olumlu yönlerini gördüğünü belirtti. Yerel haber ajansı The Korean Times’ın haberine göre yönetici, FSS’nin kripto düzenlemelerinde, diğer düzenleyicilerle ortak çalışma problemlerini çözme üzerine çalıştıklarını belirtti.

8 Mayıs’ta resmi olarak işe başlayan Yoon Suk-heun, daha iyi kripto düzenlemeleri, daha güvenli finansal sistemi getirerek, kripto ile ilgili ürünlere erişimi de kolaylaştıracaktır dedi.

Güney Kore’nin geçtiğimiz Aralık ayında bölgedeki kripto borsalarında anonim ticareti yasaklaması üzerine çıkan yeni kripto yasaklarının eli kulağında olduğu dedikodusunu Güney Kore Finans Bakanı yalanlamıştı.

Yoon, bölgedeki borsalarla FSS’nin nasıl ilgileneceğini söylemezken dikkate alınması gereken daha bir çok sorun olduğunu belirtti.

 

 

Güney Kore’li kripto borsası UpBit’ten bir konuşmacının The Korean Times’a dediğine göre gelecek düzenlemelere karşı çıkmayacaklarmış ve devamında ekledi.

Ama dayatmacı düzenlemelerle piyasayı tamamen öldüremezsiniz. Yeni FSS şefinin düşünmesi gereken, nasıl düzenlemeler getirelim ki yasal yollarla kripto ticaretini ve blok zincir teknolojisini daha iyi hale getirelim olmalı.

Bu Mart ayında Güney Koreli hükumet yetkililerinin kripto para ticareti yapması ve kripto para tutması yasaklanmıştı. Yakın zamanda Güney Koreli kanun koyucular bölgesel ICO’lar için reçete hazırlamışlardı.

 

Kaynak: