Spencer Bogart: Bir Kripto Firması, Wall Street’in En Büyük Bankalarını Geçilebilir

FILE - This July 16, 2013, file photo, shows a Wall Street street sign outside the New York Stock Exchange. Stocks are opening slightly higher on Wall Street, Monday, May 1, 2017, led by gains in technology companies and banks. (AP Photo/Mark Lennihan, File)

Blokchain Capital ortaklarından Spencer Bogart CNBC’nin Fast Money programında kripto ticareti için diğer bankaların da Goldman Sachs’ın yolunu izleyeceğini belirtti.

Goldman Sachs dün, müşterilerinin isteklerinin akınına uğrayan firma yakında Bitcoin ticaret masası açacaklarını belirtti.

Bogart bunun mükemmel çözüm olmadığını söylerken ama bir yandan da büyük bir adım olduğunu belirtti.

Diğer bankaların takibinden söz etmesinin sebebinin Goldman Sachs’dan ötürü olmadığını daha çok piyasanın artık göz ardı edemeyecekleri kadar çok büyüdüğü için olduğunu belirtti.

Birçok banka Coinbase ve Binance gibi şirketlerin ortaya koydukları rakamlarını duyuyorlar veya görüyorlar. Gerçek risk, eğer bu piyasaya girmezlerse benzer firmaların bazılarının Wall Street’teki en büyük bankaları geçebilecek olması.

Goldman Sachs şu anda sermaye piyasası araçları üzerinde çalışmakta ama Bogart’a göre önlerindek sorun direkt Bitcoin ticaretinde muhafaza etmek.

Bogart’a kripto paraların geleceği sorulduğunda cevabı yeni alıcılarla gelecek para akışı olduğunu belirtti.

Acaba akış daha çok Hodler’lardan Non-Hodler’lara mı yoksa Non-Hodler’lardan Hodler’lara mı olacak?

Nisan ayının sonunda Goldman Sachs kripto tüccarı Jason Scmidt’i dijital varlık sorumlusu olarak menkul değerler bölümüne kripto paralar hakkında yardım etmesi için işe almıştı.

 

Kaynak: