Ocak Ayında 10.000 Bitcoin Alan Yatırımcı: Bitcoin Gelecektir

Çinli bir melek yatırımcı blok zincirin ve Bitcoin’in gelecek teknolojisi olduğunu fark edince 2018 ilk ayında 10.000 Bitcoin satın aldı.

Çin menşeili haber ajansı Sina’nın teknoloji girişimi olan Weng Fang yaptığı röportajda Cai Wengshang ilk çeyrekteki dalgalanmadan yararlanarak bu kadar büyük miktarda Bitcoin aldığını belirtti.

2017 Aralık’ındaki çıkış zamanı fiyatın biraz yüksek olduğunu düşünüyordum ve alım yapmadım. Sonrasında fiyatların Ocak sonunda düşüşü ile yerimi belirlemeye ve satın almaya devam ettim. Şimdi ise bu küçük hedefim temel olarak başarıldı.

Cai toplu bir para yer değiştirmesinin canlı bir örneği.

Nisan ayındaki alt seviye sırasında yatırımcı Tom Lee “Bitcoin almak için daha iyi bir zaman olamaz” demişti ki yükseliş ardından başlamıştı.

Cai bu sırada Bitcoin’de yatırımcılarla, spekülatörleri birbirinden dikkatlice ayırabilmenin anahtar bir özellik olduğunu açıkladı.

Bence yatırım ile spekülasyon arasındaki en büyük fark, hisse ve ya dijital para aldığında ve bunun değeri düşmeye devam ediyorsa, bakış açınız bu göre daha olumlu veya olumsuz oluyor ve buna göre kısa vadeli hesaplar yapabilirsiniz.

Bu yatırım ve aksi durumdur. Değer değişiminden sıkılıyorsanız ve sürekli bu sebepten yakınıyorsanız bu spekülasyondur.

 

Kaynak: