Cash App’in İlk Üç Ay Karı Düşük Ama Sorun Olarak Görülmüyor

 

A.B.D’li ödeme tahsilat süreci şirketi Square’nin, 2 Mayıs’ta Fortune’da çıkan makaleye göre Bitcoin ticaret uygulaması Cash App geçtiğimiz çeyrekte çok küçük bir kar getirdi.

Square’ın kazanç raporuna göre Bitcoin’li işlemler toplam işlemlerin % 5’ini oluşturuyor. Bitcoinli satışlardan gelen geliri 34,1 milyon dolar olan firmanın karı 200.000 dolar civarında kalmış. Bu miktar bu işlemin gerçekleştirilmesi için sağlanan fonu anca karşılamış gözüküyor. Karın toplam kara oranı % 0,6 oranında kaldı.

Square’ın anlık ödeme ve para çekme fırsatı sunan uygulaması Cash App Kasım 2017de Bitcoin alım satım özelliği getireceğini açıklamıştı ve uygulama resmi olarak Bitcoin’in 6800lük dibi görmesinden 1 hafta önce 31 Aralık’ta sürüldü.

Fortuen’a göre Square kripto işinden para kaybetmiş olabilir ama şirketin bundan bir endişe duymadığını belirtti.

31 Mart’ta sona eren, ilk üç aydaki Bitcoin kaybı önemsizdi.

Şubat ayında Square’ın CEO’su Jack Dorsey firmanın Bitcoin alım satımından daha da ileriye gideceğini belirtti ve Bitcoin için “Bizim sektörümüz için değişim getirecek bir teknoloji” diyerek bir an önce bu teknoloji çözmek istediklerini ekledi.

Bakalım ülke içinden şeffaf ve doğru adımlar atabilecek bu ve benzeri teknolojiler geliştirecek oluşumlar çıkacak mı yoksa sadece “ben parama bakarım, yeter” kafasıyla sabit kalıp bu teknolojiyi de geriden mi takip edeceğiz?

 

Kaynak: