SK Telecom Blok Zincir Teknolojisi Kullanacak Bir Mülk Yönetim Servisi Duyurusunda Bulundu

Güney Kore’li telekomünikasyon operatörü SK Telecom, blok zincir teknolojisi start-up’larını yatırımcılarla de birleştirecek, blok zincir teknolojisi kullanan bir mülk yönetim servisi duyurdu.

Telekom operatörünün blok zincir bölümü yönetici müdür yardımcısı Oh Se-hyeon’a göre servis kullanıcılarına bütün hesaplarını, kredi kartlarını, mil puanlarını ve içinde kripto paralarıda olan diğer finansal olmayan varlıklarını da yönetebilme şansı sunuyor.

Oh Se-hyeon, SK Telecom’un yeni platformu Token Exchange Hub’ın ICO start-up’larını hem teknolojik hem finansal danışmanlık olarak destekleyeceğini açıkladı.

SKT, platform üzerinden, bitcoin ile ilgili start-up’ları daha şeffaf ve güvenli biçimde sistematik yönetimsel destek verecek […] Biz, blok zincir teknolojilerini kullanarak iş yapan firmalara kalıcı destek vereceğiz ve blok zincir ekosistemi yaratmalarına yardım edeceğiz.

ZDNet’in haberine göre ise SK Telecom üyelik ve onay servisleri için blok zincir tabanlı kimlik doğrulama sistemi kullanacak.

SK Telekom hali hazırda kripto borsası olan Korbit’in yatırımcılarından biri.

 

Kaynak: