White Rabbit’i Takipte Kalın! Film ve Televizyon Programları Blok Zincire Geliyor

Blok zincir start-up’ı White Rabbit yasal olarak film ve televizyon programı seyredebilinmesini sağlayacak bir tarayıcı eklentisi geliştirdiklerini belirttiler. Ve K5’in bir alt firması olan K5 International ile stratejik ortaklık kurduklarını açıkladılar

The Hollywood Reporter ve Variety’de finansal detayları açıklayan firma, daha bitmemekle birlikte K5’in 50den fazla filmi White Rabbit’in kullanımına açtıklarını belirttiler.

White Rabbit’in tarayıcı eklentisi herhangi bir yayını tespit edip yayının hak sahiplerine blok zincir üzerinden kendi  paraları olan WRT ile ödeme yaparak, aracı bir kurum olmadan yayınlara ulaşma imkanı sağlayacak. Satın alınan her ürün müşterinin coğrafi konumuna bakılmaksızın Rabbit Hole denilen içerik kütüphanesinde kayıtlı kalacak.

WRT ise geçtiğimiz sene aktif olan bir para birimi.

Anlaşma hakkında yorum yapan White Rabbit kurucularından ve CEO’su olan Alan R. Milligan şunları belirtti.

Bu tarz anlaşmalar, muhafazakar sinema sektörünün böylesi gelişimci teknolojik çözümlere ilgi göstermeye başladığını gösteriyor ve bizim WRT paramız oldukça makul bir gerçek hayat uygulaması olarak duruyor.

Anlaşma sırasında K5’ten White Rabbit’e danışman olarak gelen Daniel Baur ise şunları söyledi.

Bir yıla yakın bir süredir film endüstrisinde devasa etki yaratacak bir firma bulabilmek adına aktif olarak blok zincir alanında araştırma yapıyordum. White Rabbit’le birlikte şu anki eğlence sektörünü ve fanlarını blok zincire orijinal yollarla entegre edebilecek bir ürün görüyorum.

White Rabbit ayrıca Avrupa’nın en büyük blok zincir firmalarından Jonas Therkelson’u CTO, Jon Ramvi’yi baş blok zincir geliştiricisi ve Robin Pedersen’i küme geliştiricisi olarak işe aldığını duyurdu.

 

Kaynak: