New York’tan 13 Farklı Kripto Borsasına İnceleme

CNBC’nin haberine göre New York başsavcısı Eric Schneiderman 13 farklı borsayı inceleme altına almış. Bu borsalar arasında en ünlülerinden Coinbase de bulunuyor.

Borsalar iç işleyişlerini ve güvenlik önlemlerini hakkında bilgi sağlamak zorundalar. Geçtiğimiz aylarda hackerlar ve siber suçlular bu borsaları gözlerine kestirmiş gözüküyorlar. Schneiderman bu incelemelerin borsaları daha şeffaf ve müşterileri için daha güvenli hale getirmesini umuyor.

İnceleme için savcı Schneiderman şunları dedi.

Genellikle bu tarz ticaret platformlarında tüketiciler temel güvenlik, güvenilirlik ve adiliyete sahip olmuyorlar.

 

CNBC’nin haberine göre bir firma dışında hepsi bilgilerini vermekte beis görmezken Kraken ayak diretiyor.

Dünyadaki en büyük kripto borsalarından biri olan Kraken istenilen bilgileri vermemeyi tercih etti. Kraken’ın kurucu ortaklarından ve aynı zamanda CEO’su olan Jesse Powell açıklamasında şunları belirtti.

Bu ürün için kaynak aktarımı devasa boyutta. Bu bizim yol haritamızı tamamen bozacak. Sonra fark ettim ki New York’tan cehennem olup gitmekle çok iyi bir karar vermişiz ki bu işten sıyrılabildik.

Normalde hükumetle işimizi anlama konusunda yardım etmekten mutluluk duyarız ama bu öyle bir durum değil. Kraken, New York’u kriptoya düşman olduğu için terk etti. Şimdi bu soruşturmayla görüyoruz ki New York sadece kriptoya değil iş koluna da düşman olduğunu kanıtladı.

Bir çok kripto marketi ve şirketi New York’u BitLisans elde etmeden iş yürütemeyecekleri için terk etti.

 

Kaynak: