Bitcoin Piyasası, Alım İstekleriyle Dolup Taşıyor

TurtleBC’den alınan verilere göre şu an mevcut satışta olan Bitcoin sayısından çok alım isteği var.

Bu durumun al-sat ekonomisine ateşleyici olacağı söyleniyor. Verilere göre Bitcoin yatırımcılarının %90ı geriye kalan %10un elindeki Bitcoin’lere göz dikmiş durumda. Geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin 20.000 dolar bandında seyrederken bile bu kadar talebin olmadığı görülüyor.

Bu alım iştahı, kripto ve finans sektörü tarafından piyasaların geri dönüşü olarak adlandırılırken Saxo Bank ve Danish Bitcoin’in üç aylık değerlendirme analizinde boğa piyasasının 2018in ikinci çeyreğinde başlayacağı belirtiliyor.

Birçok yatırımcının bu çıkışı beklemeye başladığı söyleniyor.

Fundstrat Global Danışmanı Tom Lee erken alımları desteklediğini belirtirken kısa süre önce Bitcoin’in olması gerekenden daha düşükte olduğunu ve sene sonu 25.000 doları göreceğini belirtmişti.

Bu sırada blok zincir fonu Pantera Capital Bitcoinin büyün tarihinin derin analizini yapmaya gönül vermiş olan Unchained Capital’le işbirliğine gitti.

Araştırmanın açıklanan ilk kısmına göre alım-satım alışkanlıkları üzerine yapılan analiz, toplam Bitcoin stokunun %58i geçtiğimiz sene el değiştirmiş olduğu gözüküyor. Piyasa yeni yüksek değerler sebebiyle dördüncü bir elde tutma durumuyla karşı karşıya kalabilir.

Son dönemdeki belirli isimlerin fiyat tahminleri ve teşvikleri piyasayı olumlu anlamda etkilemişe benziyor. Dedikleri gibi kaçınılmaz bir artış mı bekliyor yoksa yıllardır geleneksel borsalarda gördüğümüz broker incelikleri kripto piyasasına mı uygulanıyor?

 

Kaynak: