Tren Kaçmak Üzere Mi?

Bitcoin geçtiğimiz haftayı  % 14,63lük bir artışla 8.200 dolar seviyelerinde geçti. Genel olarak Bitcoin’i izleyen piyasa benzer oranlarda kıpırdanma yaşadı. Ethereum %20,93, Ripple %35.03 gibi bir artışla haftayı kapatırken IOTA %43.9 ve NEM %51,33 gibi yüksek bir artışla işlem gördü.

Piyasa o kadar patlamaya hazırdı ki ilk 100 kripto paranın 96’sı benzer şekilde artış gösterdi. Tabi doğal olarak yine bir yükseliş trendi havası hâkim oldu.

Bu durum Boğa Döngüsü dedikleri döngünün başlamış olma ihtimali ortaya koyuyor. Rewardstoken başkanı ve CEO’su Todd Rowan’a göre durum tam da bu.

Bitcoin, şu an itibari ile kripto treninin lokomotifi konumunda. Görünen o ki geçtiğimiz vergi sezonu satışları tekrar çekiş kazanmış durumda. Bu herkes için iyi bir durum, Ethereum, Ripple ile birlikte yeni destekler buluyor. Önümüzdeki hafta istasyondan ayrılıyor muyuz gösterecek. Yeni bir boğa koşusuna çıkabiliriz.

Digits.io’nun CEO’su Ben Way’in Forbes’e söylediğine göre yeni dalga kripto para alanından zayıf oyuncuları eleyecek. Bunu şu cümlelerle açıkladı.

Tren, peçete arkasında  ICO yapma planları kuran girişimciler için çoktan istasyonu terk etti. Buna rağmen dot-com olayında olduğu gibi elenme sırasında gerçek değere, teknolojiye ve konsepte sahip olan ICO’lar iyi durumda olacaklardır[…] Bu neredeyse benzer bütün piyasalarda bu durumlarda olan bir şey. Bundan sonra benzerini yapay zeka ve robotik alanında yaşayacağız.

Bir yandan da GN Compass firmasının kurucusu Forbes’e verdiği röportajda olası bir Boğa koşusu durumunda en çok yarar sağlayacağın Bitcoin ve Cardano olduğunu belirtti. Ve ekledi.

Dört aylık bir zararı göğüsleme sonrası yeni bir yükselişin güçlü belirtileri gözüküyor. Bitcoin bu ayın 5inde gördüğü 6600 dolar seviyesi muhtemelen bu sene göreceği en düşük nokta. Tırmanış bu sene içinde 15.000 dolar seviyesine çıkacak gibi. Diğer paralar da takip edecektir ve Cardano en etkileyici yükselişi sergiledi şu ana kadar.

Pinnacle Brilliance System Şirketi’nden Roman Guelfi-Gibbs’e göre Bitcoin veya diğer paralara yatırım yapmanın tam zamanı. Zira tren her an kalkabilir.

 

Kaynak: