IMF Başkanı Temkinli Ve Açık Görüşlü

International Monetary Fund Managing Director Christine Lagarde gestures as she speaks about the global economy at the Johns Hopkins School of Advanced International Studies in Washington April 2, 2014. The European Central Bank should ease monetary policy to combat the risk of "low-flation" that could crimp euro zone output and consumer spending, the head of the International Monetary Fund said on Wednesday. REUTERS/Kevin Lamarque (UNITED STATES - Tags: POLITICS BUSINESS EDUCATION) - RTR3JO26

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) başkanı Christine Legarde, 16 Nisan’da yayımladığı teknolojinin desteklenmesi ile ilgili blog gönderisinde kripto paralar ile ilgili bir kaygısının bulunmadığını belirtti.

Bir ay önceki kripto varlıkların karanlık yönünden bahsettiği gönderisinden farklı olarak bu sefer Bitcoin gibi kripto varlıkların potansiyel yararlarına odaklanmış.  Legarde yazısında ilginç noktalara değindiğini göryoruz.

Kripto varlıklara tedbirli bakmak bizi ne kripto düşmanı yapar ne de kripto heveslisi yapar.

Kripto paralara bakış açısının olağan süreci çok etkilemeyeceğini ima eden Legarde ekledi.

Kripto varlıklar finansal olarak düzenli gözükebilirler ama bizim riskleri anlamamız gerçek tehditler ve gereksiz korkuları ayırt etmek bakımından hayati önem taşıyor.

Temkinli bakış açısını sürdürmesi açısından başkalarının açıklamaları kendi gözünü köreltmediğini ispatlamak istercesine devam etti.

Ön yargısız bir yaklaşım bize kazançları konumlandırırken ve kripto varlıkların düşüş tabiatını anlamamızda yardımcı olabilir.

Legarde, kripto para sektörüne getirilen düzenlemelerin zaman artarken geleneksel finansörlerin Bitcoine balon deneleri arasında dengede bir pozisyon almayı tercih etti.

 

Kaynak: