Malta Finansal Enstrüman Testi İle Kripto Dünya’yı Fethetmeye Devam Ediyor

Malta Finansal Servisler Müdürlüğü (MFSM) 13 Nisan’da yasal olarak sanal paraları konumlandırmak adına Finansal Enstrüman Testi isimli bir danışma belgesi yayımladılar.

Bu test ilk olarak ICO’ları, sanal paralar ve Dağıtılmış Hesap Defteri teknolojisini Malta, Avrupa Birliği ve geleneksel ticaret hukukuna bağlı olarak saptamak amaçlı 30 Kasım’da yayımlanmıştı.

Gelen olumlu geribildirimlere binaen Finansal Enstüman Testi’nde Malta Finansal Servisler Müdürlüğü 13 Nisan’da zorunlu gerekliliklerin Malta’nın Sanal Finansal Kıymetler Yönergesi ’ne uygunluğunun belirlenmesi amaçlı ICO’lara ve aracılık kurumlara danışma belgesi yayımladı.

Finansal Enstüman Testi’ndeki danışma belgesindeki notta daha ileri adım atmadan önce sektörden geri bildirim bekledikleri yazıyor. Testin nihai sürümü yayınlanmadan önce 4 Mayıs’a kadar kuruluşların ve kamunun fikirlerini beyan etmelerini umuyorlar.

Malta, kripto dostu düzenlemelerle Blok Zincir Adası ismini kazanmayı başarıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Malta-DLT Düzenlemelerinde Bir Lider isimli bir belge yayımlalışlardı. Ve Yakın zamanda işlem hacmi bakımından Dünya’nın en büyük borsası Binance, Malta’da ofis açacağını belirtirken OKEx ise Malta’ya taşınacağını açıklamıştı.

Kaynak: