Çocuklarımıza Küçük Yaşta Blok Zinciri Kim Tanıtacak? Pigzbe Buna Talip!

Son yıllarda kripto paralara olan rağbet dünya çapında ciddi oranda arttı. Ana akım firmalar ve medya şirketlerinin kriptoparalara ve blok zincir teknolojisine yaklaşımı bu ilgi artışının büyük sebebi.

Eğer günün birinde herkes Bitcoin kullanacak diyorsak dünya çapındaki 2.2 milyar çocuğu es geçemeyiz. Bu karşılaşmanın nasıl gerçekleşeceğine de kafa yormak zorundayız. Eğer kripto paralar geleceğin değişmesi ise buna mecburuz.

Yeni bir start-up olan Pigzbe de blok zincir teknolojisinin çocuklara tanıtılması amacıyla yeni bir fikir geliştiriyorlar.

Pigzbe çocuk dostu, çocukları cripto para ve blok zincir teknolojisine merak salmaları için etkileşimli bir uygulama ile çalışan bir cüzdan donanımı geliştirdi.

Pigzbe’nin manifestosunda şunlar göze çarpıyordu.

Pigzbe’nin düşüncesi çocuklara para kazanmanın, biriktirmenin ve idare etmenin ilkelerini ilginç ve tehditkar olmayan yoldan ailelerin öğretmesine yardım ederken onları aynı zamanda kripto para dünyasına giriş yapmalarını sağlamak.

Bu kumbara mantığının yeni şekli, çocuklara paranın temel mantığını öğretip onlara kendi düşüncelerini geliştirme fırsatı olduğunu belirtiyorlar.

Bu cüzdan donanımı ve uygulaması Stellar tabanlı Wollo parasını gerçek paranın yerine kullanıyor. Pigzbe Wollo’su  bir nevi kumbara (Piggy Bank) parası olacak çocuklar için.

Genç yaşta para idaresinin ve ekonominin bir çocuğa öğretilmesi elzem bir şey iken geleceğin finans teknolojisinin de öğretilmesi aynı ehemmiyete sahip olmalı. Ve bu eğitim verilirken çocuklar sıkılmamalı.

Manifestolarında denilene göre.

Amacımız gelişen kripto paraların global olarak anlaşılmasının ivmesini arttırmak ve ürünün dizaynı genç ve gönlü genç olanları yetkin hale getirmektir.

Acaba Pigzbe bunu sağlayabilecek bir araç mı? Her geçen yıl çocuk eğitimi farklı yollara ve şekillere bürünmeye devam ediyor. Bakalım eğitim ve öğretim sistemimiz buna ne zaman adapte olmaya başlayacak.

Kaynak: