Brian Kelly CNBC’ye Açık Konuştu

Ana akım medyada Bitcoin ile gördüğümüz haberlerin çoğunluğu kripto paraların güvenilmez olduğu ve ya balon olduğu yönünde korkutan ibarelerle sunuluyor. Ama farklı bir açıdan bakmayı başaranlar blok zincir teknolojisinin nelere kadir olabileceğinin farkında.

BKCM LLC isimli dijital paralara odaklanmış yatırım kurumunun kurucusu ve CEO’su aynı zamanda The Bitcoin Bİg Bang – How Alternative Currencies Are About to Change the World kitabının yazarı Brian Kelly, bu Cuma CNBC ile yaptığı röportajda Blokzincir teknolojisini ve Bitcoin’i internete benzetti.

1980lerdeki interneti hatırlamalısınız, bizim sistemimiz de erken dönem teknolojisi. Eskiden 1995in interneti gibi düşünürdüm ama son aylarda insanların konuşmalarını duydukça daha çok 1980lerin interneti olduğumuzu düşünüyorum.

Bu teknoloji çalışacak. Oyunu değiştiren bir teknoloji olacak ama daha çok erken dönemindeyiz tabi bu büyük değişkenlikler olacak.

Benzetmeyi anlamayanlar için açıklama yapan Kelly, CISCI ve Microsoftla örenk verdi.

Bu CISCO. Biz CISCO ve Microsoft çağındayız. Siz CISCO ile ruter haklarını konuşuyorsunuz. İnternet protokolünden bahsediyorsunuz. Bu bir şirket değil açık kaynak ve şirket gibi düşünemezsiniz.  Ve insanların yanlış yaptığı şey de bu. Herkes marketin büyüklüğünden bahsediyor. Ama bu bir menkul kıymet değil. Bir şirket değil. Bu bir açık kaynak yazılımı.

Kelly 2018 için Bitcoin’in tabanı gördüğünü belirtirken ekledi.

Bence bu çok gerçekçi. Bunu 17 nisandan sonra göreceğiz. Eğer bu kazanımları tutabilirsek, vergi sebepli satışların etkisini görebileceğiz. Eğer Tom Lee’nin çalışmasını kullanırsanız vergi sebepli 500-600 milyar dolarlık bir elden çıkış göreceksiniz ve biz bunu geçtiğimiz aralıktan beri yaşıyoruz.

En sonunda bir tavsiyede bulunan Kelly, Warren Buffet’in ünlü “ başkaları aç gözlüyken korkarak yaklaş, başkaları korkarken aç gözlü ol” alıntısına benzer konuştu.

Şimdilerde Barclay’s’dan buna virüs ithamında bulundukları makaleler alıyoruz. Bir daha bu kadar yükseğe çıkmayacak benzeri şeyler diyorlar. Bu bana, Bitcoin veya değil, alım yapma isteği veriyor.

Kaynak: