Alman Menkul Kıymetler Borsası Kripto Para İşine Adımını Atıyor

Almanya’nın en büyük ikinci menkul kıymetler borsasının fintech kolu sene sonuna kadar kripto para işlemleri uygulaması yayınlamayı planlıyor.

Ştutgart Borsası’na bağlı Sowa Labs Cuma günü eylülde hazır olmak üzere Bitcoin, Ethreum, Ripple ve Litecoin destekleyen bir aplikasyon yayınlayacağını açıkladı. Uygulamanın resmi websitesine göre daha çok çeşit gelmek üzereymiş.

Bison ismi verilen uygulama indirmesi ücretsiz olup çıkış dönemi komisyon almayacak. Uygulamanın prototipi bu hafta Ştutgart’taki bir ticaret sergisinde demo olarak sunuldu.

Sowa Labs yönetici direktörü Ulli spankowski bir açıklamasında belirtti.

Bison dijital para ticaretini kolaylaştıracak. Uygulama, arkasında geleneksel menkul kıymet borsası bulunan dünyadaki ilk uygulama.

Geçtiğimiz Aralık ayında Sowa Labs’ı bünyesine katan borsa’nın niyeti belli olmadığı dönemde girişimin bedeli milyonlarca Avro etti dşülüyordu.

Geliştirmelerin gösterdiği şey geleneksel borsanın kripto para ticaretine bu şekilde girmeye başladığıdır.

Geçtiğimiz ay Canadalı menkul kıymetler borsası operatörü TMX tamamen sahip olduğu bir şirketinin kripto para komisyonculuğu  geliştireceğini açıkladı. İlk öncelikle Bitcoin ve Ethrereum üzerine yoğunlaşacak girişimin 2018 yılının 2. çeyreğinde devreye gireceği açıklandı.

Son zamanlardaki balon açıklamalarının aksine büyük sermayelerin bu ve benzeri işlere girmesi güven ortamını arttırırken yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığı hissini uyandırıyor. Önümüzdeki dönemde daha bir çok büyük sermayenin işin içine daldığını birlikte göreceğiz.