Wall Street Stratejist’i Tom Lee 2018’in Sonuna Kadar Bitcoin’in 25 Bin Dolara Ulaşacağına İnanıyor

Fundstrat Global Danışmanlığı kurucu ortağı Tom  Lee 12 nisan’da CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’in  sekiz ayda 25.000 dolar seviyesine geleceği yönündeki ilginç öngörüsünü tekrarladı.

Telefonda  CNBC’nin Future Now’una verdiği röportajda firmasının kripto paranın geleceği hakkındaki tahminlerinden emin olduğundan bahsetti. Konuşmasında,

Biz hala emin hissediyoruz ki bitcoin büyük bir risk-kazanç aracı ve sene sonuna 25.000 dolara ulaşacabileceğini düşünüyoruz.

Lee açıklamasın 13 Nisandaki 6.800’den 8.000 dolara fırladktan sonra yaptı. Bir borsa analizcisi olarak bu hızlı çıkışların devam edeceğini belirten Lee, Bitcoin’in gereğinden fazla düştüğünü belirtti.

Mart ayında BTC/USD paritesini en düşün olduğu sırada Bitcoin Izdırap Endeksi diye adlandırdığı takas ipuçları aracının ne zaman BTC almak için uygun zaman olacağını söyleyeceğini belirtti.

Bu hafta sadece Lee değil aynı zamanda yatırım patronu Tim Draper de Bitcon hakkındaki düşüncelerini belirtirken 2022 yılına kadar fiyatının 250 bin doları bulacağını belirtti. Lee’nin bu ocakta verdiği röportajda ise 2022’ye kadar BTC 125 bin doları göreceğini söylemişti.

Öyle yada böyle uzmanlar Bitcoin’in çıkacağından emin gibi gözüküyorlar.