Dünya’nın İkinci Büyük Kripto Bosrası OKEx Malta’ya Taşınıyor

OKEx’in 12 Nisan’da yayınladığı basın bültenine göre firma, kripto paralar ve ICO’larla ilgili yeni geçen düzenlemelerle kripto dostı blokkzincir adası denmeye başlayan Malta’ya taşınıyor.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük borasaı olan Binance da mart sonunda Malta’da ofis açacağını duyurmuştu.

Japon düzenleiyicilerin OKEx’e uyarısından sonra Malta’ya taşınma işini erkene çektikleri belirtildi.

Malta’nın şubat ayında yayınladığı dökümanda ülkenin blokzincir ve kripto bazlı işleri çekmek amacaında düzenlemelere gittiği belirtiliyordu. Ayrıca açılacak oluşumlar için Malta Dijital Gelişim Poliçesi ve Sanal Para Poliçesi gibi düzenleme destek organizasyonları kurdu.

OKEx’in basın bülteninde Malta’nın yapacağı düzenlemeleri gözlemlediklerini ve onların deüzenlemeleri ve yaklaşımları sayesinde OKEx’in daha da büyüyeceğini düşündüklerini belirttiler.

OKEx’in Ceo’su Chris Lee beyanında şunlerı belirtti.

Bizim gibi ileri görüşlü, ticaret yapanları korumak ve kara para aklama gibi endişelerde aynı değerlere sahip olduğumuz, müşteri standartlarımızı bilen ve blok zincir ekosisteminde sürekli gelişimin öneminin farkında olan Malta hükümetiyle çalışmaya can atıyoruz.

OKEx, CoinMarketCap verilerine göre 24 saat içinde 1.6 milyar doların üzerinde işlem hacmiyle dünyada ikinci sırada yer almaktadır.