Rockafeller Risk Sermayesi Kolu Venrock Kolları Sıvadı

Fortune’un  6 Nisan’lı haberine göre Rockafeller ailesinin risk sermayesi kolu Venrock, kripto yatırım grubu Coinfund’la kriptoparaları destekleme ve blokzincir teknoljisinin iş hayatına uygulanması konusunda ortaklık kurdular.

Coinfund yakın zamanda token temelli finans servisi platformu Coinlist’e eklenmişti. Coinfund  ICO’da 100 milyon dolarlık  sermayeye ulaşmış Kik Messenger’ın destekçisi olarak da biliniyor. Fortune’un yazısında Venrock ve Coinfund’ın ortak yatırımcısı oldukları canlı yayın uygulaması YouNow üzerinden tanıştıkları belirtiliyor.

Venrock ortağı David Pakman’e 7000 dolar seviyesinde gezen Bitcoin hakkında sorulduğunda, bir paranın günlük, aylık, yıllık durumunun kendilerini düşündürmediğini  ve uzun vadeli yatırım düşündüklerini belirtti.

Pakman 6 Nisanlı blog yazızında, “ Artık sonunda merkezi olmayan, güvenilir ve oluşumun kendi geleceğini belirleyebildiği geniş çaplı bir dağıtım ağına sahip olmuş olabiliriz. Şu anki senaryoda mesaj, sasyal medya, belge depolama gibi uygulamalar birilerinin sahip olduğu ve yönettiği sistemler. Bir çoğumuz için kriptonun arkasındaki görevi budur.” Dedi.

Pakman gelen denetimleri kötü oyuncuları elemek için desteklerken gelişen oluşumu da yok etmemek için dikkatli davranılması gerektiğini de bahsetti.

Coinfund’ın kurucularından Jake Brukhman  “Coinfund, akıl hocalığı yapmak, tavsiye ve destek vermek amaçlı Venrock’la yakın çalışacağız” diye Fortune’a belitti.

Önce Soros, şimdi Rockafeller derken kripto dünyası ilginç olaylere gebe olacaktır. Oluşum ve oluşumun ekonomideki payı büyüdükçe daha kimleri görmeye başlayacağız merak ediyorum. Ama bu isimleri gördükçe her zamankinden daha dikkatli hareket etmemiz gerektiğini söyleyebilirim.