Nvidia Ceo’Su Jensen Huang: “ Kriptopara Aramızda Kalacak”

Nvidia Ceo’su Jensen Huang Jim Cramer’in sunduğu Mad Money adlı programdaki konuşmasında, Kripto para aramızda kalacağını ve yakın zamanda çılgın bir sona erişi görmediğini belirtti.

2008de ilk kez ortaya çıkan ve 2017de ana akım popüleritesi kazanan Bitcoin, bir yıl içinde 1000 dolar seviyesinden 20000 dolar seviyelerine kadar çılgın bir yükseliş göstermişti.

Ocak 2018den beri  sanal paralar, ciddi düşüşler tecrübe etmesine rağmen Huang kriptoparaların geleceğinden emin görünüyordu.

Konuşmasının ilerleyen noktalarından birinde, “Dünyanın, düşük-uyuşmazlıkla ve düşük maliyetle, para transferilerini yapabilmesi daha uzun süre aramızda kalacak” dedi. California, Santa Clara menşeili firmanın ürettiği GPU’lar (Graphic Prosessor Unit- Grafik İşleme Birimi) sebebiyle geçen sene cripto para işine ilk kez girmeye karar vermişler.

“Bizim GPU’larımızın kriptopara üretiminde bu kadar popüler olmasının sebebi, ürettiğimiz GPU sistemlerimiz  dünyanın en büyük süperhesaplama temeline sahip olmasıdır.” Dedi.

Huang, “Şu an oyun dah büyük bir iş alanı, bilgi merkezleri, profesyonel grafik işi daha büyük bir iş alanı. Gelecekte her şey otonom olacak ve bizim otonom kapasitemiz sayesinde bu alan bizim için daha büyük bir iş alanı olacak ama kriptoparaların Gpu’dan beklentileri bizim için ekstra güzel bir ilerleme” diye ekledi.