İlk Lightning Network Cüzdanını Google Play’de Bulabilirsiniz

Bitcoin’in ana ağı için üretilen yıldırım şebekesinin (LN) ilk mobil uygulaması Eclair Wallet 4 Nisan 2018de yayınlandı. Fransız teknoloji start-up’ı ACINQ android kullanıcıları için cüzdenı Google Play’e sürdü.

İşyeri çalışanlarının kullanması için sürülen versyon 5.0 ve daha üst sürümleri normal Btc ağından daha düşük ücretle daha hızlı ödemeler gerçekleştirebiliyor. Transferler de zincirde çok daha hızlı yapıldığı onaylandı.

GitHub’da yeni ürünün tanıtımını yapan ACINQ “The Eclair Wallet yeni jenerasyon yıldırm şebekeye hazır cüzdandır. Normal bir BTC cüzdanı olarak kullanılacağı gibi yıldırım şebekeye bağlanarak daha ucuz ve anlık ödemeler yapabilir. Bu yazılım Eclair tabanlı olup yıldırım ağın standartlarını takip eidyor.” Yazdı.

Buna rağmen cüzdan belli sınırlamalarla geliyor. Yazılan açıklamaya göre yıldırım kanalları sadece çıkışlı. Yani  LN ile ödeme yapabilecekken LN ile ödeme alamayacaksınız. Kullanıcılar ileriki dönemde tamamen kullanabilmeyi umud ediyorlar ve bir çok kişi cüzdanın iOS sürümünü de beklemekte.

ACINQ, 2014’te kurulmuş Paris menşeili , Bitcoin ekosistemi için ürün ve servis üreten bir firmadır.