Blokzincirler Arası Müşterek Çalışılabilirlik EOS.IO’s Dawn 3.0

Open-Source yazılım üreticisi Block.one, yazılım geliştirme platformu olan Github’da blokzincirlerinde ölçeklenebilirliğe yoğunlaşmış EOSIO Dawn 3.0 isimli bir platform’un önsürümünü yayınladı.

Dawn 2.0 geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanmasından sonra 6 Nisanda 3.0 yayınlanması EOSIO 1.0’a giren yolda önemli bir mihenk taşı olduğu belirtildi.

Bu ayın başında Block.one ve Alman Finlab EOS yazılımı geliştirmek için 100 milyon dolarlık bir yatırımla ortak olduklarını açıklamışlardı.

EOSIO’S Medium’un paylaşımında blokzincir içi iletişim amaçlarına ulaştıklarını belirttiler. Nihai ölçeklenebilirlik özelliği dedikleri özelliğin sektör ün aradığı şey olduğunu belirttiler. Bu sayede blokzincirelr arası iletişim blok-zincir içi iletişim kadar güvenli hale gelecek.

Dawn 3.0’ın yeni özelliklerinden en önemlisinin, kullanıcısına ayatlanabilir gecikmeli işlem sağlaması denildi. Kullanıcı, bir hackerın transfer işlemini tamamlamadan önce hacklendiğinin farkına varmasını sağlıyor ve geçicke zamanından önce müdahele edilebilmeye olanak sağlıyor.

The Medium’daki postta  EOSIO’nun açık network’de kullanıcının arzu ettiği kadar çok zincirle çalışabilmesini sağlayacağını ve yüksek marketler sermayelerinin ekonomik teşviklerin güvenliğinde de büyük bir avantaj sağlayacağı belirtildi.

Firma tam sürüm olacak ve bütün özellikleri içinde barındıracak  olan EOSIO 1.0’ı haziran ayında piyasaya sürmek istediklerini belirttiler.