Bitmain + Ethereum ! Hazır Mısınız?

Bitcoin madenciliğine özel donanım üreten Bitmain firması, uzun zamandır konuşulan Ethereum Madenciliği Donanımını bu pazartesi peçesini kaldırdı.

Bitmain’in web sitesine göre 800 Dolardan satışa çıkacak The Antminer E3 bu temmuzda satışa çıkacak. Haberi Twitter’dan da duyuran firma açıklamasında “Kullanıcı başı bir ünite” olarak satılacak ürünlerinin, Çin’e ve Tayvan’a satışına dakısıtlamalar getirdiğini belirtti.

Tahmin edileceği üzere haber çıkar çıkmaz ön satış listeleri dolup taşarkenm. İlk parti ürünün tamamen tükendiği belirtildi.
Çin menşeili Technews.cn’nin şubat ayında sızdırdığı özellikler ürünün üretimi hakkında ip uçları verimişti. Susquehanna analizcisi Chiristopher Rolland’ın CNBC’e belirttiğine göre AMD ve Nvidia gibi ürünleri dünya kriptocuları tarafından çok tercih edilen firmalara rağbetin azalacağını söyledi. Rolland, geçen hafta yaptığı son Asya gezisinde ASIC’ın geliştirimesinin tamamlandığını ve 2018in ikinci çeyreğinde sevklere başlayacağını yazmıştı.

Buna rağmen eteryum ekosistemi gelecek olan Acis sistemini bloklamak için protokol değişikliğine gidebilir. Geçen hafta bir geliştiricinin Acis’lere karşı işine çomak sokmak amaçlı bir eteryum geliştirmesi teklifi götürmüştü.