Bitcoin Cash, Bitcoin’in Hatalarını Tekrarlıyor

2016da projeden ayrılan, uzun süreli Bitcoin geliştiricisi Mike Hearn 4 Nisan Çarşamba Reddit’te açılan Q&A’de sessizliğini bozdu.

Bankacılık konsosyum start-up’ı olan R3’e katıldığından beri Bitcon Cash’in çatallanması (Hard Fork), dünyanın en büyük kriptoparasından geliştiricilerin ayrılmasına sebep olan blok büyüklüğü tartışması gibi bir çok konuda görüş bildirdi.

Söylediğine göre 2015 ve 2016nın başındaki bitcoinin protokolünün tekrardan düzenlenmesi sırasında ayrılacağının içine doğduğmuş. Daha sonradan BTC’nin ana bakımcısı olacak Gavin Anderson’la birlikte blok boyutlarını büyütecek yazılım ve hard-fork tekliflerinin reddedilmesi üzerine çekirdek kadrodan ayrılmış.

Buna rağmen Hearn, Bitcoin cash orjinal projenin bir dolu kalıtsal problemlerine sahip olduğunu düşünüyor. Bir yazısında, “[Bitcoin cash] ciddi oranda 2014ün Bitcoin kominitesini andırıyor. Bu hiç iyi değil” yazdı.

Bitcoin Cash’in de bitcoinin 2014’te olduğu gibi resmi bir yönetim eksikliği yaşadığını ve kullanıcıların sevilmeyen görüşleri sansürleyebildiği Reddit gibi bir platformdan işlerin yürüdüğünü belirtti.

Ve “ Kendiniz Sathoshi’nin hayal ettiği yoldan yürüyerek özgürleştirin ve radikal düşünmeye hevesli olun hatta kafirce” diye ekledi.