Santander: Bu Bahara Ripple Kullanan Uluslararası Bir Ödeme Aplikasyonu Sunacağız

Santander: Bu bahara Ripple Kullanan Bir Uluslararası Ödeme Aplikasyonu Sunacağız

Business Insider’ın 24 Mart tarihli haberine göre, bir banka grubu olan Santander’in, uluslararası para transferlerinde kullanılmak üzere Ripple ile partnerlikte anlaşıp, Ripple’ın BlockChainxCurrent ve RippleNet platformlarını kullanan bir aplikasyon sunacağı haber edildi.

Uluslararası Fintech conferasında konuşan Santander’in Birleşik Krallık Ceo’su Nathan Bostock, “Bu bahara kadar kimse bizden önce çıkarmazsa, sınır dışı ödemelerde Blockchain teknolojisini kullanan ilk büyük perakende bankası olacağız” dedi.
Business Insider’a göre Santander 2015 ve 2016 yılında Ripple’a yatırım yapmışlar. 2016 yılında iki şirketin yaptığı aplikasyonun test transferi sonuncunda transferin Ripple’ın teknolojisiyle bir günden daha az bir sürede sonuçlandığı gözlemlenmiş.
Şu ana kadar bu yıl Ripple, Moneygram ile hız konusunda partner olurken, bölgesel anlık ödeme aplikasyonu oluşturmak için 61 Japon bankasıyla consorsiyum oluşturdu. Ayrıca bir Güney Kore bankasıyla uluslararası ticari havale için partnerlik oluşturdu.